KOBIETA CYKLICZNA

Projekt badawczy, którego celem jest analiza doświadczeń pierwszej miesiączki oraz aktualnego funkcjonowania psycho-seksualnego kobiet w wieku 18-20 lat oraz kobiet, które są mamami, a ich córki w ostatnich 2 latach doświadczyły pierwszej miesiączki. Projekt uzyskał finansowanie Narodowego Centrum Nauki w programie Miniatura oraz przeszedł pozytywną opinię Komisji Etyki ds. badań naukowych Uniwersytetu Śląskiego.

Serdecznie zapraszam do udziału w badaniu. Składa się ono z dwóch części. Każda osoba, która doświadczyła pierwszej miesiączki może wziąć udział w pierwszej części badania, które polega na wypełnieniu kwestionariuszy i odpowiedzi na pytania online na temat pierwszej miesiączki.

Do drugiej części badania można przystąpić, jeśli ukończyło się pierwszą część oraz należy się do jednej z dwóch wymienionych grup – kobiet w wieku 18-20 lat oraz kobiet, które są mamami, a ich córki w ostatnich 2 latach doświadczyły pierwszej miesiączki. Druga część badania polega na godzinnym wywiadzie na temat pierwszej miesiączki (online lub w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach). Za udział w drugiej części badania przewidziane jest wynagrodzenie w wysokości 130 zł brutto.

Więcej informacji o badaniach znajduje się tutaj na stronie badania (kliknij by przejść do strony badania).