O gabinecie

Jak pracuję?

Żywię przekonanie, że każdy człowiek, nawet w najtrudniejszych i najcięższych momentach swojego życia, ma w sobie potencjał do rozwoju i życia dobrym życiem. Podczas pracy z klientami skupiam się zarówno na złagodzeniu objawów, które przysparzają trudności i cierpienia, i także – przede wszystkim – na pełnym szacunku i akceptacji odkrywaniu tego, co dla klienta jest ważne w życiu, na czym jest skoncentrowany jego potencjał i jakie kroki może podjąć, aby uczynić swoje życie pełniejszym.

Dowiedz się więcej na temat metod, jakimi pracuję >>>

Komu pomagam?

Najczęściej pracuję z osobami, które chcą zmienić swoją sytuację życiową i poprawić jakość swojego życia. Niektórzy klienci chcą zrozumieć na czym polega problem, z którym się aktualnie borykają, lub szukają wsparcia w rozwiązaniu bieżących trudności, np. sytuacji w relacjach rodzinnych (także problemach wychowawczych), partnerskich czy zawodowych. Szukają wsparcia w radzeniu sobie z reakcją na długotrwały lub silny stres i traumy (pożegnanie kogoś bliskiego, rozpad związku, utrata pracy, choroba, ból). Niektórzy zauważają powtarzające się, niekorzystne schematy, w jakie wpadają w życiu, np. wybór partnerów, z którymi ciężko budować trwały związek, czy kariera zawodowa, która zawsze zatrzymuje się w martwym punkcie, i chcą zrozumieć, dlaczego tak jest. Jeszcze inne osoby cierpią z powodu tzw. zaburzeń, np. depresji, zaburzeń lękowych (społecznych, fobii, obsesyjno-kompulsywnych), zaburzeń odżywiania, czy takich o charakterze psychotycznym, i chcą poczuć, że mogą odetchnąć i zacząć żyć. Pracuję także z osobami, które zmagają się z chorobami fizycznymi oraz osobami, które mimo, że nie obserwują większych problemów, mają poczucie, że czegoś brakuje w ich życiu.

Mój gabinet jest otwarty dla osób o różnych przekonaniach i poglądach, osób wyznających różne wartości, o różnym wyznaniu i orientacji seksualnej oraz tożsamości płciowej. 

Przejdź do oferty, aby przeczytać więcej na temat tego komu i w jaki sposób pomagam>>>

Profesjonalna i miła Pani dr. Wysłuchała mnie ze skupieniem i doradzila co robić dalej aby żyć w zgodzie ze sobą i z innymi.
Polecam

Anna

Psychoterapeutka z dużą intuicją, ciepła, mądra i zaangażowana. Pomogła mi w kilku kwestiach i to błyskawicznie.

Magdalena

Pomagam w:

Problemach w relacjach:

 • trudnościach w porozumieniu się z partnerem / partnerką
 • konfliktach z najbliższymi
 • radzeniu sobie z rozstaniem z bliską osobą (zakończenie relacji, rozwód, śmierć)
 • radzeniu sobie z trudnościami w wyrażaniu swoich potrzeb w kontaktach z bliskimi
 • odnalezieniu się w relacjach z toksycznymi osobami lub w toksycznym związku

Problemach związanych z trudnymi myślami i emocjami (lękiem)

 • depresja
 • zaburzenia lękowe (nerwice), fobie
 • lęk przed nawiązywaniem kontaktów, występami publicznymi, trema
 • zaburzenia obsesyjno-kompulsywne
 • zaburzenia odżywiania
 • problemy z bezsennością
 • innego rodzaju lęki

Problemach ze zdrowiem fizycznym

 • radzenie sobie z diagnozą
 • dostosowanie stylu życia do zaleceń lekarskich
 • wprowadzanie zmian prowadzących do zdrowienia
 • w chorobach przewlekłych: autoimmunologicznych, endokrynologicznych, nowotworowych, chorobach układu sercowego, cukrzycy
 • radzenie sobie z bólem chronicznym
 • pomoc osobom wspierającym chorych bliskich

Zadzwoń – skonsultuj się w sprawie wizyty – 603 170 103

 

lub kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat tego komu i w jaki sposób pomagam

O mnie

Kim jestem?

Jestem doktorem nauk społecznych w dziedzinie psychologia, terapeutką ACT (Terapii Akceptacji i Zaangażowania), arteterapeutką i instruktorką terapii ekspresywnych i relaksacyjnych. Pracuję w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Szkolę się w kierunku certyfikatu z psychoterapii w Katowickim Instytucie Psychoterapii. Prowadzę konsultacje i terapię w oparciu o model elastyczności psychologicznej w terapii ACT, której skuteczność jest potwierdzona licznymi badaniami naukowymi. Zajmuję się zarówno pracą z klientami, jak i pracą naukową, w której interesuje mnie tematyka poczucia własnej wartości, relacji ze sobą i dobrego życia. Jestem autorką licznych publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych (Czasopismo Psychologiczne, Psychologia Społeczna, Polish Psychological Bulletin, Chowanna), uczestniczyłam w szeregu konferencji naukowych z obszaru psychologii i psychoterapii, w tym wielu międzynarodowych konferencjach Terapii Akceptacji i Zaangażowania. Szkoliłam się pod okiem wielu specjalistów, w tym także twórców tego kierunku psychoterapii oraz podczas stażów zagranicznych (Ghent University w Belgii, National University of Ireland, University of Jyväskylä w Finlandii). Jestem członkiem zarządu Association for Contextual Behavioral Science Polska, stowarzyszenia promującego i rozwijającego Terapię Akceptacji i Zaangażowania w Polsce.

Magdalena Hyla - ZnanyLekarz.pl

Kontakt

Gabinet w Katowicach

Gabinet psychologiczny znajduje się przy ul. Warszawskiej 3 w Katowicach

Możesz umówić się na wizytę pod numerem telefonu 603 170 103

Masz pytanie? Napisz pod adres gabinet[at]magdalenahyla.com

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat terminów i dojazdu do gabinetu >>>