TAROT

Tarot jest niesamowicie wdzięcznym narzędziem do pracy z naszymi wewnętrznymi obrazami, wykorzystywany przez psychoanalityków jako klucz do świata nieświadomości. Ja wypracowuję sobie podejście do tarota z punktu widzenia mojego wykształcenia – doktoratu w psychologii.

Czy na sesji będziemy wróżyć?

Nie używam tarota do wróżenia, ani przepowiadania przyszłości, bardziej niż jest to możliwe na podstawie głębokiej i intymnej rozmowy. Istotą tarota jest dla mnie możliwość przejrzenia się i zobaczenia w kartach siebie, swojej sytuacji, mocnych i słabych stron, możliwości i wyzwań.

Jak będziemy pracować?

To, jak pracuję na spotkaniu z tarotem jest efektem tego, że czuję się mocno związana z moim wykształceniem psychologicznym i psychoterapeutycznym – nie mówię Ci, co masz robić i jak żyć. Nie jestem też po to, by zinterpretować Ci karty i zostawić Cię z refleksjami. Moją rolą jest poszukiwanie razem z Tobą odpowiedzi na Twoje pytanie. Nie w kartach, tylko w Tobie. Ale z wykorzystaniem kart.

Istnieje wiele innych podejść do pracy z tarotem. Nie uważam, że moje jest lepsze. To droga dla mnie i osób, które czują chęć pracy ze mną.

Jak długo trwa sesja?

Sesja terapeutycznego tarota u mnie trwa dłużej niż standardowo z kilku powodów: potrzebujemy czasu, by się poznać i zrozumieć aktualną sytuację. Później poświęcamy czas na zapoznanie się z kartami i rozmowę, obserwację, czasami ćwiczenia, tak by przepracować, co trzeba.

Pracujemy online około 2 godziny. W zależności od rodzaju pracy i wnoszonego tematu możemy ustalić krótsze lub dłuższe sesje, wtedy ich czas, zakres i cenę ustalamy indywidualnie.

Co muszę przygotować na sesję?

Gotowość i otwartość. Nie trzeba wcześniej się przygotowywać, nie trzeba mieć przygotowanego pytania do kart. Wypracujemy co trzeba na spotkaniu.